Leden 2009hnusná škola

26. ledna 2009 v 15:09 Různé
Já nevim jak vy, ale netesim se na výzo.

Zakrslý králíci

16. ledna 2009 v 16:23 Zakrslý králíci
Další zvířátko se kterým bych vas rada seznamila je zakrslí králík.Je jich více druhů.Jednoho mám dokonce doma.Jmenuje se Natálka

.Řadí se mezi berany což je jeden z druhů.
Mého králíka fotku dodam později

Zuzka

16. ledna 2009 v 13:44 My friends
Tak tohle je zuzanka.Mocinky šikovná holka.Umí skvěle jezdit na koní.Jela na Dandym huberta.Doma ma i sveho koně Grassy.TO je zuzanka na dandym

Moc jí to na něm sluší!!!!!!!!!

mrkvové koláčky koním

16. ledna 2009 v 13:41 Recepty

mrkvové koláčky koním

Potřebujeme:
3 velké mrkve
3 jablka (nebo banány či hrušky)
2 kg ovesné mouky
1/2 litru vody
1/4 kg pšeničných vloček
2 bylinkové,třeba
šalvějové,bonbony
Postup:
rozpusť bonbony ve vodě.Nastrouhej mrkve a jablka a smíchej je s ovesnou moukou a pšeničnými vločkami.Přidej vodu a rozpuštěné bonbony.Pokud je těsto moc suché,přidej ještě vodu.Pokud je naopak moc mokré,přidej víc vloček.Nech 30-45 minut odstát,aby mohly vločky nasáknout vodou.Pomocí dvou lžic vytvaruj těsto do hromádek a polož je na plech.Při občasném otáčení hromádky peč při 250° 1 až 1 1/2 hodiny.Hotové pamlsky uchovávej ve vzuchotěsné nádobě

Kuba

16. ledna 2009 v 13:35 My friends
Další muj kamarád se jmenuje kuba.Ma dvojče.Momentalne s nim sedim.Jezdí na koni jako já s pejšíkem.Takhle vypada:

když má záchvat smíchu tak vypadá jako na 2.fotce
víc se o něm dozvíte nablogu pejsik-kim.blog.cz

Zítřek

16. ledna 2009 v 13:16 Různé
AHOJKY,
zítra odjíždim na hory.Bude se mi stejskat.

Kamilka

16. ledna 2009 v 8:43 My friends
Kamilka je holka s koní.Je moc hodná.Dokáže podržet každého když je mu ouvej.Mne už hodněkrát pomohla a možná o tom ani neví.Kamí zustan taková jaka jsi!!!!!!!!!!!!Její fotky:

Gita

16. ledna 2009 v 8:36
Kamilka nejela huberta jenom na dandym ale i na Gitě.Mocinky jim to slušelo.Kamča s Gitý jsou nerozlučná dvojka.1.fotka je s huberta a na druhé je Gita se svým hříbětem Vltavínem.

Dandy

16. ledna 2009 v 8:32 KOSOVA HORA
Dandy je malý poník,s kterého spadla má nej kámoška Kíka Pejšová.Bylo to na Hubertu v Kosovce.Byl to kíki první "závod".Bylo mi jí líto .Kíko až na ty pády ti to na Dandym mocinky slušelo. Když pejšík spadl sedla si na dandyho Kamilka.Má druhá velká kámoška.Tady jsou její a Dandyho fotečky.Taky jim to slušelo.

Ted fotky dandyho:

Kimiček

16. ledna 2009 v 8:24 KOSOVA HORA
Celé jméno: Kimarli Ashton
Věk: 15 let
Plemeno: Americký klusák (i cválá)
Oblíbené pochoutky: ovesné vločky, seno, pamlsky, mrkve a miluje jablka ode mne a od Pejšíka
Povaha: kamarádský, trpělivý, hodný, nevyhazuje, rád si zatryská, a když se mu chce tak i umí dobře skákat
Oblíbení lidé: Eliška(já),pejšík, Maruška
Tyhle fotky nekopírujte jen když vám to holky dovolí

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Delfíni

15. ledna 2009 v 14:30 Delfíni
Nejsou úžasný?????????


Kůň Převalského

13. ledna 2009 v 15:50

Kůň Převalského

Kůň Převalského (Equus przewalskii, Poliakov, 1881) je jediným žijícím předkem našeho zdomácnělého koně. Dnes už se s ním nesetkáváme téměř nikde jinde než v zoologických zahradách, mj. v Praze. Před několika lety bylo za spolupráce Zoo Praha několik zvířat vypuštěno do volné přírody v Mongolsku, původní oblasti rozšíření koní Převalského. Žije v soudružných dlohodobých stádech, která cestují do velkých vzdáleností vyhledávat potravní zdroje trávu,listy a pupeny. Typické stádo vede starší klisna a jsou v něm ještě 2-4 další klisny, jejich mláďata a jeden hřebec, který se pohybuje na okraji stáda. Po březosti trvající 333-345 dní se rodí jedno hříbě.

Starokladrubský bělouš

13. ledna 2009 v 15:48 Plemena koní

Starokladrubský bělouš

Specifikace

Využitíkočárový i jezdecký kůň, dříve používán také v armádě jako kyrysnický kůň
Vynikající kůň do různých druhů zápřeží (od jednospřeží, dvouspřeží, trojky, tandemu, atd.)Velká spřežení se využívají při slavnostních příležitostech, například při zahájení největšího českého a evropského kontinentálního dostihu - Velká pardubická steeplechase. Pro jeho nádherné chody a figuru je mnohdy spojován s lipicánem. Proto je také využíván jako drezurní kůň, pod sedlo spíše jako rekreační plemeno - vzhledem k jeho hmotnosti. Svoji mírnou povahu může uplatnit i jako kůň pro voltiž nebo hipoterapii
Výška175 až 180 cm
Barvabílá
PůvodČeská republika

Starokladrubský bělouš je spolu s kladrubským vraníkem nejstarší české plemeno. Původně byl
těžkým kočárovým koněm vyšlechtěným speciálně pro císařský dvůr. Dnes je velmi oblíbený jako výstavní kůň, také je velmi oblíbený jako rodiny kůň
stádo klisen starokladrubského bělouše v Kladrubech nad Labem
Jeho chov založil císař Rudolf II. v obci Kladruby nad Labem, kde je nyní národní hřebčín [1]. V krvi starokladrubských koní koluje krev andaluského koně. Typický pro kladrubského koně je jeho "klabonos".

Lipicán

13. ledna 2009 v 15:45 Plemena koní

Lipicán

Lipicán (slovinsky Lipicanec) je koňské plemeno úzce spojené se Španělskou jezdeckou školou ve Vídni. Počátky chovu těchto koní sahají do 16. století a do slovinské vesnice Lipica, podle níž nese celé plemeno své jméno.
Je to středně velký teplokrevník, zástupci tohoto plemene mají většinou bílou barvu srsti. Je to kůň velmi mírumilovný, hodný, vyniká svojí učenlivostí a proto se hodně používá v cirkusech a jezdeckých školách. Je také vhodný jako kůň jezdecký nebo kočárový. Není tak rychlý, ale je spíše vytrvalý.
V rakouském Piberu nedaleko Grazu je chovná základna lipicánů pro Vysokou španělskou jezdeckou školu ve Vídni (Spanische Hofreitschule). Zde se chovají koně od roku 1920 s výjimkou válečných let za druhé světové války, kdy byl chov přesunut do městečka Hostouň na Domažlicku.
Menší počet lipicánů najdeme také na Slovensku v městečku Topoĺčianky , dále pak v Maďarsku a v Srbsku.

Fríský kůň

13. ledna 2009 v 15:43 Plemena koní

Fríský kůň

Fríský kůň patří mezi nejstarší evropská plemena koně. Soudí se, že jeho počátek je třeba hledat v době před 3000 lety. Je to původní severoevropské plemeno, blízké koni armonickému. Pochvalné zprávy nám o něm zanechali již staří Římané; chválili jeho výkonnost.
Své jméno dostal podle provincie v Nizozemsku jménem Frísko.
Původní frís byl ovšem dost nevzhledný chladnokrevník, věhlas získal po zušlechtění orientální krví. Značně byl ovlivněn hlavně andalusany v době španělské okupace Holandska (16. a 17. století). Původně pracovní, pak rytířský kůň se postupně změnil na reprezentačního karosiéra, i když byl dost temperamentní a pohyblivý i pod sedlem. Vyvážel se do celé Evropy a ovlivňoval mnohá plemena. Spolehlivě předává svou černou barvu.
Tento kůň je pro svůj vzhled nazýván ČERNOU PERLOU a ovlivnil i chladnokrevného Shirského koně.

Camargský kůň

13. ledna 2009 v 15:39 Plemena koní

Camargský kůň

Camargští koně jsou velmi odolní bělouši nevelkého vzrůstu. Žijí ve slaných bažinách na jihu Francie, kde se živí tvrdými travinami a rákosem. Koně žijí polodivoce, jejich stáda se nazývají manady.

Arabský plnokrevník

13. ledna 2009 v 15:37 Plemena koní

Arabský plnokrevník

Arabský plnokrevník je nejstarší nebo druhé nejstarší plemeno koní. Arabský plnokrevník pochází z Arabského poloostrova- ze severní Afriky a blízkého východu - zejména z Egypta, kde byl po tisíciletí chován beduíny bez přimísení cizí krve. Arabským plnokrevníkem nazýváme pouze ty koně, kteří prokazatelně pocházejí z arabských koní importovaných z těchto oblastí. Často je používán ke šlechtění a zušlechťování jiných plemen, je také dobrým jezdeckým a dostihovým koněm. Křížením tohoto plemena s Berberem vznikl např. anglický plnokrevník a mnoho dalších plemen.
Typickým znakem arabského plnokrevníka je ušlechtilá hlava s konkávním profilem, širokými nozdrami a výraznýma očima ,dále ocasem,který při chůzi nosí vztyčený vysoko .Jedinečný vzhled arabského plnokrevníka je určován také utvářením páteře, které se liší od ostatních koňských plemen v několika ohledech. Arab má 17 žeber (ostatní koně 18), 5 bederních obratlů (ostatní 3) a 16 ocasních obratlů (ostatní 18).

Appaloosa

13. ledna 2009 v 15:31 Plemena koní

Appaloosa

Appaloosa je plemeno koní vyšlechtěné v Severní Americe. Patří do skupiny orientálních koní arabského typu. Jeho předkem je tarpan. Je velmi všestranné, zvládá skoky, ale i drezuru. Je to vhodné plemeno i pro děti, protože tito koníci jsou moc hodní a dobromyslní.
Ideálně jsou tito koně hnědí s bílým flekatým zadkem.